Osteosports Center Sağlığınız için harekete geçin

Profesyonel kadromuz ile...

Fizyoterapi

Osteopati

Kayropraksi

Fonksiyonel
Antrenman

Fonksiyonel
Beslenme

Theta Healing

Plates

Yürüme Analizi
ve Tabanlık

FİZYOTERAPİ

Kas iskelet sistemi problemlerinin tedavisini içeren fizyoterapi; bir takım fizyoterapi aletleri kullanılarak yapılır.  Ayrıca bu tedaviye ek olarak kişinin problemli yerine odaklanarak o bölgenin rehabilite edilmesi için egzersiz desteği sunar. Spor yaralanmalarını da içine alan tüm kas iskelet sistemi problemlerinde fizyoterapi etkin rol oynamaktadır.

Sağlığınıza hareket katın

Hayata fizyoterapiyle yeniden adım atın

Adsız (1920 × 1280 piksel) (200 × 200 piksel) (1266 × 1274 piksel)

Osteopati

"Vücudunuzun doğal denge reçetesi

Adsız tasarım (28)

OSTEOPATİ

Vücuda bütüncül bakan osteopati, kasların kemiklerin, sinirlerin, organların ve fasyanın bir bütün olarak değerlendirilip düzenlenmesini sağlar. Vücudumuzun herhangi bir yerinde meydana gelen problemler (bel, boyun, dirsek, el bileği, kalça, diz, ayak bileği yaralanmaları, fibromiyalji, migren, uyku bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması, çene eklemi problemleri, diş gıcırdatması, kabızlık, idrar kaçırma, tortikolis) tek tek bölgesel olarak düşünülmemesi gerekir. Örneğin, bağırsaklarda meydana gelen sindirim problemleri bel boyun veya sırt bölgesinde şikayetlerin oluşmasına sebep olabilir. İşte tam bu noktada bir osteopata ihtiyacınız vardır. Şikayetlerinizi dinler, genel bir değerlendirme yapar ve sonuca yönelik olarak kalıcı hizmet sunar.

FONKSİYONEL ANTRENMAN

İnsan vücudu için su içmek, yemek yemek ve kaliteli bir uyku uyumak son derece önemlidir. Ancak en az bunlar kadar önemli hatta belki de çok daha önemlisi hareket etmektir. İnsan vücudu için en önemli faktör harekettir. Hareket olduğunda dolaşım çok daha sağlıklı olur. Sinir sistemi(özellikle sempatik sinir sistemi gevşer ve kişi rahatlar) organ sistemleri, kas iskelet sistemi yani bedeni oluşturan bütün komponentlerde bir canlılık oluşur. Sedanter insan kavramının geliştiği günümüzde, ağrısı olan olmayan herkesin kendisine özgü bir program ile hareket etmesi daha kaliteli uyku uyumasına, daha az ve kaliteli yemek yemesine ve daha fazla su içmesine sebep olacaktır. Aslında sağlık hareket ederek korunacaktır. Kişiye özel planlanan fonksiyonel egzersizlerle kaliteli bir yaşam daha kısa sürede kazandırılabilir.

Sağlığınıza hareket katın

Adsız tasarım (29)

Sağlığınıza hareket katın​

Adsız tasarım (30)

FONKSİYONEL BESLENME

Artık yiyecekler, eskiden olduğu gibi günümüzde de sağlığın korunması ve iyileşme amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Beslenme alışkanlığımızın doğru bir şekilde  değiştirilip bir yaşam şekli haline getirilmesi kronik hastalıklardan korunma ve hastalıkların iyileşmesine olanak sağlamaktadır.  Fonksiyonel beslenme ile, doğru besinlerin doğru zamanda kullanılıp kişinin alışkanlıklarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir. İkinci beyin olarak bilinen bağırsak sağlığımızın korunması ve iyileştirilmesi beden sağlığımız açısından büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı, kişinin beslenme programın düzenlenmiş olması; onun hem bedenen hem de ruhen daha olumlu bir hayat yaşamasına katkı sağlayacaktır.

THETA HEALING , JAAS

( JEAN ADRİENE ARINMA SİSTEMİ)

Theta Healing

Adını beş beyin dalgasından biri olan Theta frekansından alan ThetaHealing, fiziksel ve duygusal dengelenme için kullanılan bilinçaltı meditasyon tekniğidir. Bilinçaltımız nasıl bir hayat yaşayacağımızı büyük ölçüde belirler. Derinlere her ne ekildiyse, korku, nefret, huzur, neşe… Bazılarımızın dönem dönem korktukları başına gelir. Bazılarımız ise hayalimizdeki mükemmele yakın hayatı yaşarız. ThetaHealing özgür irade ile yapılan kök inanç değişikliği çalışmasıd

 JAAS

            Kişiyi yaşamının herhangi bir alanında geride tutan karmik ve atasal blokajlarından arındırmaya ve kısıtlayıcı inançlarından serbest bırakmaya yarayan bir araçtır.

 

Sağlığınıza hareket katın

Adsız tasarım (31)

Sağlığınıza hareket katın​

Adsız tasarım (33)

YÜRÜME ANALİZİ VE KİŞİYE ÖZEL TABANLIK

Ayak fonksiyonundaki en ufak bir bozukluk, ayaktan başlayarak bacak, kas ve tendonlar; diz, kasık, bel ve sırta kadar vücudun her yerinde çeşitli problemlere neden olabilir. Ayak sağlığıyla ilgilenmek için ayakta bir şikayetin olması gerekmemektedir. Ayak fonksiyonundaki bir bozukluk, problem yaratmadan önlenebilirse ileride oluşabilecek ayak, bacak, kasık, bel ağrıları, kramplar, günlük performans düşüklüğüne neden olan çabuk yorulmalar ile sakatlık oluşumunun önüne geçilebilir.
Bu yüzden ayak fonksiyonlarını değerlendirmeyi bir check-up anlayışı içinde ele almak gerekmektedir. Özel donanımlı sensörleri olan platformumuz üzerinde yapacağımız yürüme analizi ile taban basıncınızdaki dağılımlarınızdaki asimetrileri görebilecek ve bunları size özel yapacağımız tabanlıklarla vücudunuza etkisini ortadan kaldıracağız.

 

OSTEOSPORTS YAKINDA TÜM TÜRKİYE'DE

Osteosports un amacı Türkiye’nin her yerinde ihtiyacı olan kitleye etkin ve yetkin kişilerle ulaşmaktır. 

Osteosports Center

Osteosports Center Sağlığınızı yeniden kazanmanız ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için-uzman kadrosuyla hızlı bir iyileşme ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunuyoruz.”

Sosyal Medya
© 2024 - Osteosports Sağlık Eğitim Ticaret Ltd.Şti.